Eloksal kaplama, alüminyuma özel bir kaplama çeşitidir. Alüminyum bilindiği üzere dayanıklı bir metaldir. Fakat çeşitli korozif ortamlarda alüminyumun direnci yeterli değildir. Bu nedenle alüminyumun eloksal kaplanması,alüminyumun ortam direncini ve yüzey sertliğini arttırarak, korozyona, kimyasallara ve ortama karşı daha dayanıklı olmasını sağlar.
Alkar Alüminyum  aylık 600 tondan fazla kapasiteye sahip alüminyum eloksal kaplama tesisi ile Balıkesir’de üretimini sürdürmektedir. 5 ile 25 mikron kalınlıkları arasında farklı renklerde 7 m boy profile kadar eloksallama işlemi yapabilmektedir. Mat, Yarı parlak veya Mekanik olarak parlatılmış eloksallı profiller üretebilmekte olan Alkar Alüminyum aynı zamanda müşterilerine natural, bronz tonları ve siyah gibi renk seçenekleri de sunmaktadır.

aluminyum aluminum alüminyum alkar 22
aluminyum aluminum alüminyum alkar 23
aluminyum aluminum alüminyum alkar 24
aluminyum aluminum alüminyum alkar 25
aluminyum aluminum alüminyum alkar 26
aluminyum aluminum alüminyum alkar 27
aluminyum aluminum alüminyum alkar 22 aluminyum aluminum alüminyum alkar 23 aluminyum aluminum alüminyum alkar 24 aluminyum aluminum alüminyum alkar 25 aluminyum aluminum alüminyum alkar 26 aluminyum aluminum alüminyum alkar 27