ALKAR ALÜMİNYUM  1997 yılında kurulmaya başlanmış ve Mayıs 1998 de üretime başlamış bir aile şirketidir. Balıkesir İzmir Yolu 8. Km’de toplam 33 bin m² alan üzerinde kurulu tesisinde üretim yapmakta olan Alkar Alüminyum bünyesinde, alüminyum ekstrüzyon,  alüminyum toz boya, alüminyum eloksal kaplama üretim tesislerinin yer aldığı tam entegre bir tesistir.
              
              Kurulduğundan bu yana , kaliteli ürünler ve hızlı çözümler konusunda taviz vermeyen bir anlayışla, kaliteye en uygun maliyetle ulaşmayı hedeflemiştir. Yapı sektöründe kullanılan Kapı, Pencere, Cephe sistemlerinde kendi geliştirdiği “MİMARİ ÇÖZUMLER” ve sanayinin her dalında kullanılan “ENDÜSTRİYEL PROFİLLER” konularında hızlı çözümler üretmektedir.
 

       

         Firmamız TS EN 15088, ISO 9001:2015, TSE gibi kalite belgelerine sahiptir. Alkar  Alüminyum olarak , tasarım ve üretim anlamında sürekli kendini geliştirerek daha verimli, kaliteli ve sürdürülebilir üretim yapmaktayız.
Alüminyum profil üretimi yapan firmamızın kalite politikası;
·         Müşterinin talep ettiği ürünleri zamanında teslim etmek.
·         Sistemimizi sürekli iyileştirmek.
·         Müşteri memnuniyetini sağlamak.
·         Tüm firma çalışanlarında kalite bilincini oluşturmak.
·         Her durumda bilgili ve eğitimli personel ile çalışmaktır.
Alkar Alüminyum olarak bizler, yukarıda belirtilen ilkeler ışığında hizmetlerimizi yerine getirmeyi taahhüt ederiz. Aynı zamanda kurumsal kimliğimizin bir parçası da olan kalite anlayışımız sadece ürettiğimiz ürünlerlesınırlı olmayıp,  yakın vadeli hedef ve yararlara odaklanmak yerine, uzun vadede büyüme, istikrar ve güvendir. Bu açıdan bakıldığında, sektörde önde gelen kuruluşlardan biriyiz ve bu konuda örnek teşkil etmekten gurur duyuyoruz.